Egy 30 éves, megállás nélkül fejlődő tudományágra irányult figyelmem az elmúlt hónapokban. Bemutató cikk, gyakorlati eredményekkel.
Neve NLP, mint Neuro Lingvisztikus Programozás és egy gyakorlatorientált alkalmazás, mely elősegíti a hatásos gondolkodást és cselekvést. Az ember körülbelül agya 1-4%-át használja, a módszer célja, ennek bővítése. Bárki megtanulhatja, aki képes aludni és összpontosítani (persze nem egyszerre). Alapja, hogy elménk (főleg tudatalattink) programozható, akár egy számítógép. Ezt megfelelően használva könnyíthetünk életünkön. Számos alkalmazása létezik agykontroll, villámolvasás, hipnózis stb. Én, mint diák könyveket olvastam és kurzusokon készült videókat néztem, hogy hatásos tanulási módszert fejlesszek ki magamnak.
Először egy agykontroll alapú és épp tanulásorientált DVD került a kezembe, hatásos jegyzetelési módszereket, hosszú emlékezést és harmadára csökkenő tanulási időt ígért. Anno már érettségire is ezzel készültem, számomra meglepő módon a módszerek valóban használtak. (egy négyes, többi ötös)
Most az egyetemen kezdtem bele a „villámolvasás teljes elmével” nevű módszerbe, amely 1 oldal/másodperc olvasási sebességgel kecsegtetett. Rövid gyakorlás után, a tudatalattiba lefényképezett és onnan előhozott oldalak valóban működtek. Szóbeli vizsgán, történt meg az, hogy egy jelentéktelen ábrát kértek rajtam számon, egy olyan anyagrészből amelyet nem igazán néztem át. A kép abban a pillanatban megjelent elmémben és a hozzá tartozó magyarázat (ezt nevezzük spontán aktivizálásnak). Végül jelessel zárult a vizsga.
Végül most hobbiból mások hipnotizálásáról olvasgatok, kutatok. Az Interneten számos oldalon ígérnek hipnózis alapú terápiát elme alapú betegségekre, fóbiákra, de vannak kurzusok melyek megkönnyítik a leszokást a cigarettáról vagy a fogyást segítik elő. Számos videó található gyors (rapid/instant) hipnózisról, megdöbbentő eredményekkel. Személyes kedvencem, hogy a srác fejéből kitörlik (majd később visszahelyezik) a 4-es számot, és utána megkérik, hogy számolja meg az ujjait. Mire a végére ér döbbenet az arcon, mert harmadszorra is 11-et számol, hisz a 4-es mindig kimarad a számsorból.
Az NLP ígéretes tudomány, hamarosan megismerhetjük az emberi agy határait. Számos kételkedő nem hisz benne és hókuszpóknak tartja. Nekik üzenem: MŰKÖDIK!!